iPad 2 LCD Ekran Değişimi

iPad 2 LCD Ekran Değişimi Nerede Yaptırılır?

iPad 2 LCD Ekran Değişimini iPhone iStanbul ‘dan yaptırabilirsiniz.

Apple Teknik Servis

Tel: +90 216 492 1440 (pbx)
GSM: +90 535 331 3054

Mail: destek@iphoneistanbul.com

Adres: Murat Reis Mah. Gazi Cad. Selamet Sok. 64/1 Altunizade / İstanbul

iPad 2 LCD Ekran Değişimi Bilgisi

Apple iPad 2 kırık LCD ekran tamiri ve değişimi için güvenilir, yeterli teknik bilgi ve donanıma sahip servis iPhoneiStanbul.com

iPad 2 ekranı kırıldığında genellikle ön camı da kırılır. Çünkü kırılan ekran, öncamın altındadır. iPad 2 ekranı, iPad 3 ve iPad 4 modellerinde olduğu gibi öncam ve lcd ekran birbirinden ayrıdır.

Apple iPad 2 ekranı tamir etmek için, önce ön camının sökülmesi gereklidir. iPad 2 öncamı, kasadan ısıtılarak sökülür, daha sonra LCD ekran tamir edilir.

Darbe, düşürme, sıvı teması, basınç, ısı teması gibi nedenlerden dolayı, iPad 2 ekranında beyazlanma, siyah mürekkep lekesi, ölü piksel ve iPad 2 ekran açılmıyor gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Apple iPad 2 camı, ekrandan bağımsızdır. Yani iPad 2 ekranı ile öncam birbirinden ayrıdır. iPad 2 ekranının kırılması ile iPad 2 öncamının kırılması için yapılan tamir işlemleri birbirinden farklıdır.

 

iPad 2 LCD Ekran Değişimi Servis Süresi

iPhoneiStanbul, iPad 2 ekran değişimini yaklaşık 2 saat içinde yapmaktadır.

Apple iPad 2 öncamı, iPad’in kasasına yapışıktır. iPad öncamı, kasadan ısıtılarak sökülmektedir. Öncam ısıtılarak söküldükten sonra iPad 2 ekranı değiştirilir. Bu işlem, teknik yeterlilik ve uzmanlık gerektirir.

iPad 2 ekranı kırıldığında, genellikle ipad kasasının köşelerinden bir ya da bir kaç yeri ezilir. Bu ezilmelerden dolayı, yeni takılacak ipad 2 ekranının kasaya tam olarak yerleştirilmesi extra süre almaktadır.

Apple iPad 2 LCD Ekran Değişimi
Apple iPad 2 LCD Ekran Değişimi